Посадова інструкція

Психолог

1.Загальні положення

1.1.Ця посадова інструкція розроблена на основі Положення про психологічну службу в системі освіти України, Етичного кодексу товариства психологів Україні та інших нормативних документів.

1.2.Психолог призначається на посаду і звільняється з неї директором школи.

1.3.Психолог повинен мати вищу спеціальну (психологічну) освіту або повну вищу педагогічну освіту І спеціальну підготовку (курси) (без урахування стажу роботи).

1.4.Психолог підпорядкований директору школи.

1.5.У своїй діяльності психолог керується Законами України з питань освіти, Положенням про психологічну службу в системі освіти України, наказами органів управління освітою всіх рівнів;правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, а також Статутом, Правилами внутрішнього розпорядку школи, цією Інструкцією. Психолог дотримується Конвенції про права дитини.

2.Функції

Основними напрямами діяльності психолога є:

2.1.Організація психологічного діагностування учнів школи.

2.2.Організація сталої системи психологічної освіти вчителів і вихователів.

2.3.Проведення психолого – корекційної роботи з учнями.

2.4.Психологічне забезпечення шкільного педагогічного експерименту.

3.Посадові обов'язки

Психолог виконує такі посадові обов'язки:

3.1.Бере участь в організації навчально-виховної роботи, спрямованої на забезпечення умов для особистого розвитку учнів, збереження їхнього повноцінного психологічного здоров'я.

3.2.Зберігає професійну таємницю, не розповсюджує відомостей, що отримані в процесі діагностичної і корекційної роботи, якщо це може завдати шкоди дитині чи її оточенню.

3.3.Проводить семінари та консультації для педагогічного складу з питань психологічних аспектів розвитку, навчання, виховання учнів.

3.4.Веде облік роботи за місяць, графік консультацій для педагогів, учнів, батьків, журнал проведення консультацій, папки на кожну паралель класів з матеріалами щодо результатів роботи з учнями і педагогами.

3.5.Складає річний план роботи, узгоджений із директором І затверджений психологом міського центру.

3.6.Здійснює планування, виходячи з норм практичної психологічної роботи з учнями і дорослими.

3.7.Будує свою діяльність на засадах довіри в тісній взаємодії з усіма учасниками освітнього процесу.

3.8.Турбуеться про здоров'я І безпеку довірених йому учнів;дотримується норм і правил охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту.

3.9. Проходить періодичне безкоштовне медичне обстеження.

3.10.Підвищує свою кваліфікацію.

3.11.Працює в шкільній психолого-медико-педагогічній комісії".

4. ПРАВА

Психолог має право на:

4.1.Самостійний вибір пріоритетних напрямків роботи, співвідношення різних видів робіт з огляду на потреби школи.

4.2.Спеціальний кабінет, забезпечений методичним, матеріальним обладнанням.

4.3.Захист професійної честі і гідності.

4.4.Ознайомлення зі скаргами та іншими документами які містять оцінку його роботи, надання щодо них пояснень.

4.5.Захист своїх інтересів самостійно і/чи через представника, у тому числі адвоката, у випадку дисциплінарного чи службового розслідування, пов'язаного з порушенням педагогом норм професійної етики.

4.6.Конфіденційність дисциплінарного (службового) розслідування, за винятком випадків, передбачених законом.

4.7.Підвищення у встановленому порядку своєї кваліфікації.

4.8.Проходження атестації на добровільній основі на відповідну кваліфікаційну категорію.

5.Відповідальність

5.1 .За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень директора школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, визначених цією Інструкцією, вихователь несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.

5.2.3а застосування у тому числі одноразове, методів виховання, пов'язаних із фізичним і/чи психічним насиллям над особистістю учня, а також скоєння іншого аморального вчинку вихователь може бути звільнений з посади відповідно до трудового законодавства і Закону України " Про освіту ".

5.3.3а навмисно завдані школі чи учасникам освітнього процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки вихователь несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, визначених трудовим і/чи цивільним законодавством.

6.Взаємовідносини(зв'язки за посадою)

Психолог:

6.1.Працює за графіком, складеним виходячи із 40-годинного робочого тижня і затвердженим директором школи.

6.2.Підтримує зв'язки з педагогічним колективом;професійно підпорядкований психологічному центру міста, області.

6.3.Подає директору і до центру професійного підпорядкування річний звіт пре роботу.

6.4.Отримує від адміністрації школи інформацію нормативно-правового і організаційно-методичного характеру, ознайомлюється під розписку з відповідними документами.

«  Травень 2019  »

savynci-school.at.ua © 2019