Головна » 2014 » Грудень » 8 » Україна – моя Батьківщина
Україна – моя Батьківщина

ХХІ століття – надзвичайно бурхливий час. Нещадне колесо історії крутиться з особливою швидкістю. Головне – щоб людина у цій круговерті не втратила себе, своїх честі, гідності, справедливості та сумління. Найдорожче для кожного – любов до рідних, до землі своєї. Тут ви народилися, тут ваші дитячі кроки вперше чимчикували кульбабовою стежиною, тут ви вперше написали букву. Тут живуть найдорожчі у світі люди – ваші мама й тато, тут є найсвітліший і найтепліший вогонь вашої домівки. Загальнолюдські цінності завжди об′єднували і сім′ї, і нації, і держави. Сьогодні ніщо не може зупинити відродження національного духу. Всім нам треба плекати у серці любов до села чи міста, де живеш, до рідних своїх, до рідної Батьківщини. Любов до свого народу, до рідної землі виховується, насамперед, засобами художнього слова. Саме на реалізацію цієї мети був спрямований виховний захід у початкових класах Савинцівської ЗОШ І – ІІІ ступенів. В святково прибраній залі – Державні символи України, виставка вишиваних виробів.

Діти в українських костюмах ніжними, ласкавими поетичними словами висловлювали свою гарячу любов до краю, де народилися і живуть. Задушевно виконували пісні про Батьківщину, український рушник, калину. Шанобливо, з трепетом у серці розповідали учні про візитну карту країни – Державні символи: прапор, герб та гімн України. Згадали і одвічні народні символи, без яких не може бути України. Це і рушники, і мальви, і барвінок, і верба з калиною. Переглянули слайди мальовничих куточків рідного села.

Найактивнішими учасниками свята були Аліна Благодир, Каріна Фурасенко, Єгор Єщенко, Дмитро Бутенко, Марина Калініченко, Альбіна Оголь. Розповідали школярі і про те, що вистраждавши, виборовши волю, нині Україна знову бореться за свою незалежність. Щиру подяку складали воїнам АТО, які зараз захищають нашу єдину рідну неньку – Україну. Такими словами зверталися до українських воїнів: «Ми благання шлемо до високого неба. Ви залиштесь живі, більш нічого не треба!» А на закінчення свята прозвучав вірш Дмитра Чередниченка:

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

Одна від Заходу й до Сходу,

Володарка земель і вод.

Ніхто не ділить хай народу,

Бо не поділиться народ!