Головна » 2015 » Вересень » 24 » Подорож до паралельного світу
Подорож до паралельного світу

11 вересня на релігійне християнське свято Головосіка учні 10 – 11 класів Савинцівської ЗОШ І – ІІІ ступенів разом зі своїми вчителями Єщенко О.В., Тетерюк Т.О., Шкробот О.В., Свірідовою Я.М., Колісник І.В. та Калініченко Н.О. отримали нагоду відвідати незрівнянне за красою місце – Мгарський монастир.

Мгарський монастир – це цілющий чоловічий монастир. Розташований він на березі річки Сули в районі селища Мгар неподалік від міста Лубен. Ввійшовши до святого дому, діти відразу помітили приємні посмішки багатьох людей, які також приїхали на службу до храму. Пройшовши територією монастиря, учні та вчителі звернули увагу на те, що по той бік паркану зовсім інше життя. Ми завжди кудись поспішаємо, не встигаємо, маємо великі проблеми та не знаємо, як їх вирішити. А тут, зайшовши до храму, більшість відчули полегшення на душі, спокій та комфорт. Сам храм зроблений в стилі українського бароко. Це виглядає дуже гарно. В середині є дуже багато ікон з зображенням різних святих. Від цієї краси аж захоплює подих.

Після служби для нас один із монахів провів цікаву екскурсію, де розповів про те, коли і ким заснований цей монастир. Цей храм був заснований у 1619 році Київським митрополитом Ісайєю Колинським. Перші споруди були побудовані з дерева, але згодом почали використовувати камінь. На території  знаходиться Спасо – Преображенський собор, дзвіниця, церква святого Афанасія, будинок Ігумена, Благовіщенська церква. Діти своєю уявою перенеслися в світ святого. Слухали, як живуть монахи, їх розпорядок дня, про що вони розмовляють та від чого відмовляються. Всі з цікавістю роздивлялися, де працюють та відпочивають монахи. Виявляється, що в них також є господарство: корови, гуси, пасіка. Ці люди також пахають землю, вирощуючи гарний урожай. Життя монахів повністю присвячене служінню Богу. Вийшовши за паркан храму, кожен задумався над своїм життям та виніс певні висновки. Дорогою додому, ми заїхали подивитися на пам'ятник жертвам Голодомору ( один з перших пам'ятників в Україні). Вшанувавши померлих, поїхали в своє рідне село. В шкільному автобусі всі ділилися своїми враженнями від поїздки, дякуючи педагогічному колективу та дирекції школи за таку цікаву подорож. Ми зрозуміли, що для того, щоб гарно і щасливо прожити своє життя, потрібно визначити його ціль, і зрозуміти навіщо ми живемо на цьому світі. З нетерпінням ми всі чекаємо нових мандрівок.

Учні 11 класу

Переглядів: 68 | Додав: Savynci | Рейтинг: 0.0/0