Головна » 2015 » Квітень » 21 » Охорона первоцвітів – збереження ранніх квітучих рослин
Охорона первоцвітів – збереження ранніх квітучих рослин

Ранньовесняні квіти біологи об’єднують однією назвою - ПЕРВОЦВІТИ. От саме про ці надзвичайно соковиті рослинки провела виховний захід з  учнями Савинцівської ЗОШ І – ІІІ ступенів вчитель біології Колісник Ірина Василівна. Вона розповіла, що первоцвіти – це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів. Розпускання квітів у них відбувається ще до появи листків на деревах. У багатьох первоцвітів забарвлення яскраве, весняне. Квіти золотисті, блискучі, неначе сонце, голубі, як весняне небо, бузкові та білосніжні. Підсніжники, проліски, ряст, первоцвіт, шафран, цибуля ведмежа, конвалія, вовчі ягоди – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти у наших лісах. Правда, є і не дуже помітні, невиразні, як, наприклад, ожина волосиста чи копитняк європейський. Але якщо придивитися уважніше, то і ці непомітні квіти по-своєму прекрасні, хоча б тим, що з'являються одними із перших та годують голодних комах, що прокинулись. Учні 5 – 10 класів дуже уважно слухали про цю ніжну красу рідного краю. А розповідь супроводжувалась показом слайдів цих рослин. Діти задавали багато запитань, на які вчитель давала змістовні відповіді. А завершила свою розповідь Ірина Василівна повідомленням про те, що частина первоцвітів до Червоної книги не занесені. Це проліски, рясти, анемони, первоцвіти та інші. Поки що ці рослини не є рідкісними. Але масове зривання їх може привести до того, що і ці види опиняться на межі зникнення. Тож із лісу краще принести гарний настрій, спогади про тишу та аромат весняного повітря, напоєного чарівними квітами. Польові та лісові рослини найкрасивіші там, де вони виросли, тож залишимо Землі її квіти. Гадаємо, що діти не будуть бездумно нищити рослини, які нам подаровані природою.

Переглядів: 242 | Додав: Savynci | Рейтинг: 0.0/0

«  Квітень 2015  »