Головна » 2015 » Липень » 17 » Мандрівка річкою Псел
Мандрівка річкою Псел

Цікаво та весело відпочивали й цього року  учні Савинцівської загальноосвітньої школи під керівництвом учителя туристсько – спортивного гуртка Пархоменка В.В. Чотирнадцять учнів школи разом з педагогами Решітьком О.П., Мостовою С.І. здійснили водний похід від села Рашівки до Савинець. Володимир Васильович провів із дітьми інструктаж та детально пояснив і показав, як потрібно керувати байдарками на воді. Адже в похід вирушили більшість дітей, які ніколи не тримали в руках весел. Всім було дуже цікаво, та й природа нашого краю дуже мальовнича. А після затяжних дощів з погодою дуже поталанило. На небі з самого ранку й до вечора приємно сяяло сонечко, даруючи дітям тепло. Перший привал з нічлігом здійснили недалеко від Лютеньки. Хлопці Тетерюк Роман, Борохович Ярослав, Оголь Віталій, Михайленко Роман та Кузєв Денис швидко поставили п’ять палаток. В цей день – 6 липня, вирішили підготуватися та провести найколоритніше та найцікавіше свято молоді – Купало, або Купайло, яке наші предки святкували  20-22 червня  в час літнього сонцестояння: увечері, вночі і в самий день Купала.

Свято Купайла відбувалося саме в період, коли сонце приходило до зеніту – найвище піднімалося над землею, давало найбільше тепла і світла, виявляло свою найвищу чудодійну силу для рослинного і тваринного світу та для людини. Вся рослинність досягала свого апогею, все нестримно росло, розцвітало, множилося, раділо життю. Дівчата Міщенко Євгенія, Калініченко Віта, Колісник Катерина, Гладка Каріна, Лисенко Даша, Шмонденко Марина, Богомолова Віка, Оніпко Анжела та Мірніченко Юлія перепливли на інший берег за духмяними польовими квітами. Найкраще плести віночки вдавалось Міщенко Євгенії і Гладкій Каріні, та зрештою всі дівчата були в вінках. Вибрали двох русалок – Морен – Калініченко Віту і Лисенко Дашу  та Купала – Кузєва Дениса. Володимир Васильович по річці підплив до берега з цими міфічними героями. А на березі біля човна їх зустрічала нечиста сила: кікімори та два чортики – Борохович Ярослав і Оголь Віталій. Вони допомогли русалкам вийти з човна. І от всі разом, граючись та сміючись пішли до багаття, яке запалив Купало. Діти танцювали, перестрибували через вогонь і, втомлені лягли спати. Та зовсім недовгим був їхній сон. За українським звичаєм в цю ніч багаття палало весь час, і діти в 3.30 були вже на ногах. Вранці зварили в казанку смачнющу уху з річковою рибою: головнем, підуснем, окунем та таранькою. Були діти, які вперше їли цю страву й дуже хвалили. На другий день з обіду зупинились у В.Обухівці біля мосту. Повечеряли смачною молодою картоплею. А під вечір для нашої молоді та обухівчан Голян Сергій Петрувич організував чудову дискотеку. Вниз річкою на третій день вирушили рано – в 7 годин. В цей час навіть ще сонечко не припікало. Річка була дуже мілкою, в Малій Обухівці діти взялись за руки і стали через усю річку. Далі бачили три джерела, які текли прямо в річку, багато в воді корчів та завалів. А один був шириною півтора метра, та всі шість байдарок вдало пройшли його. І от, подолавши весь задуманий шлях, в 11 годин всі вийшли на сушу в селі Савинцях біля альтанки. Швидко винесли на берег байдарки, назбирали дров та зварили козацький куліш. Всім подорож по воді дуже сподобалась. Спасибі нашим вчителям і особливо Пархоменку Володимиру Васильовичу за такий активний відпочинок!

Переглядів: 147 | Додав: Savynci | Рейтинг: 5.0/1

«  Липень 2015  »