Головна » 2015 » Червень » 22 » Казкова пора
Казкова пора

Літо – улюблена пора дітей, це час веселих канікул, цікавого відпочинку, необхідного оздоровлення.

Про захоплююче і змістовне дозвілля дбають дорослі. Педагогічний колектив Савинцівської загальноосвітньої школи I – III ступенів  доклав чимало зусиль, щоб учні добре відпочили й оздоровилися в період літніх канікул. З 2 по 17 червня  працював пришкільний дитячий  табір з денним перебуванням «Дзвіночок» .[ Швидко проминули щасливі, наповнені приємними несподіванками дні табірної зміни. Табір «Дзвіночок» - чарівна казкова країна для школярів, яка гостинно відчинила свої двері для 31 дитини, що були оздоровлені в період зміни та запрошені до відпочинку у світ фантазії і творчості.  Уся робота у пришкільному таборі базується на розвитку дитячої ініціативи, самодіяльності, колективних творчих дій та полягає у проведенні кожного дня змістовної цікавої активної справи. А дбали про змістовний відпочинок дітей вчителі Ірина Дяченко, Тетяна Олійник,Катерина Рябко. Кожний день у таборі – неповторний, цікавий і веселий. Серед яких пізнавальними, розважальними та оздоровчими були: «1 червня – День захисту дітей» - Перегляд цікавих мультиплікаційних фільмів, читання улюблених віршів; змагання команд «Сильні, сміливі, спритні»; «День музики». Знайомство з біографією та творами композитора В.Коломійця, «Угадай мелодію»; Знайомство з традиціями рідного краю. «Конкурс віночків»; Бібліотечний день. «Свято казки». Інсценізація української народної казки «Дідова і бабина дочка»; «День здорового гумору» -Конкурс на кращого оповідача гуморески; «День моди»- Дитяча дискотека; «Конкурси, ігри та розваги в День рекордів Гінеса»; «Козацькі розваги». На початку зміни були оформлені  діючі куточки: «Табір «Дзвіночок »; « Сьогодні у таборі»; «Вітаємо з Днем народження»;  «Куточок здоров’я», «План гігієнічного виховання школярів».

Дуже сподобався дітям похід до приватного зоопарку в селі Савинцях. Вони познайомились з різними тваринами та птахами: страусами, білочками, фазанами, дикими курьми. Багато нового про рідний край дізналися діти під час екскурсій до краєзнавчих музеїв міста Миргорода, сіл В.Сорочинець  та В.Обухівки. Побували й на могилі письменника Василя Капніста у В.Обухівці. Про митця, великого письменника, чиє ім’я пов’язане з Миргородщиною, дізналися в музеї ім. М.В.Гоголя в селі В.Сорочинцях. Значною подією була не лише для дітей, а й вчителів екскурсія до національного музею – заповідника українського гончарства в селищі міського типу Опішні. Там діти власноруч виготовляли глиняних рибок та глиняний посуд, прослухали цікаву розповідь про Опішню, її надзвичайних людей, на власні очі побачили, як глина перетворюється на різноманітні шедеври. Побували в музеї – садибі гончарки Олександри Селюченко. А також відвідали в Опішні цілюще джерело, де змогли напитися води та набрати з собою своїм рідним. Побували діти й на території курорту в місті Миргороді, де катались на каруселях та гойдалках дитячого майданчика, милувались фонтанами, розглядали черепах, лебедів, павлінів та інших представників тваринного світу, які мешкають на території курорту.

Цікаво проходили екскурсії в природу до лісу, в урочище «Острів», «Калитівку», адже природа нашого краю така багата й неповторна. Але найбільшою втіхою був похід до альтанки на берег Псла, де малеча могла покататися на гойдалці та гамаку, побродити біля річки. В організації відпочинку табору, директором якого є  Ольга Єщенко, брали участь не тільки працівники школи, а й керівництво ТОВ «Савинці» та батьки учнів. Вони подбали про харчування дітей.

В цей нелегкий для країни час ми всі разом дбаємо про формування у дітей засад здорового способу життя, почуття колективізму, товариськості, любові до рідного краю, народних  традицій, виховання патріотизму, справжнього громадянина України.

Любов Шмонденко, учитель початкових

класів Савинцівської ЗОШ І – ІІІ ступенів