Головна » 2015 » Жовтень » 17 » Фестиваль козацької пісні
Фестиваль козацької пісні

Козацтву належить особливе місце в історії України та пам'яті народу, бо саме воно було тією силою, яка активно впливала на історію України ХVІІ – ХVІІІ століть. У цей день є світле та радісне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. Від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів це свято духовно об'єднує наш народ, живить його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людський рід, за мир і добро на землі.
  Саме темі козацтва й було приурочене в Савинцівській ЗОШ І – ІІІ ступенів велике свято – фестиваль української козацької пісні. Унікальність цього фестивалю полягала в тому, що кожен клас готував для виступу інсценізацію козацької пісні, яка кожному припала до душі. Виступ розпочали учні 1 класу, які завзято заспівали пісню «Конику вороний». А до чого ж дзвінко заспівала пісню «Будем козаками» вся початкова школа. Всі діти в українських костюмах, дівчатка у віночках – приємно було подивитись на малечу.
  Мандрували далі в історію давню і близьку, поєднавши розповідь про славну Січ Запорозьку з тими піснями і думами, що склав народ про своїх героїв, богатирів. Ведуча фестивалю Яна Свірідова розповіла цікаву легенду про козаків, а учні 5 класу інсценізували пісню «Їхав козак містом». Ніби підводячи риску створенню Запорозької Січі, учні 10 класу показали дійство до пісні «Їхали козаки», де використали і козацький марш, й такі атрибути як прапор та козацька булава.
  У народі існує багато легенд про випробування, які проходили козаки, щоб потрапити в козаче товариство. Одна з них – хлопець повинен був, осідлавши дикого лошака,- чолом до хвоста,- без сідла і вуздечки проскакати полем. Отже, в козаки годиться. Дуже гарно прозвучала інсценізована пісня учнів 8 класу «Ти лети, мій коню, вороне крило», де були присутні в малого козака і кінь, і шабля. Чи кожен козак проходив таке випробування, чи народ просто наділив їх козацькими доблестями, - цього не відомо. Достовірно одне: на Січ приймали незалежно від національності, віку та минулого, аби був нежонатий, говорив козацькою мовою, був православний, знав і приймав порядки та звичаї січового лицарства. Саме про це й виконали пісню «Гей, соколи» учні 7 класу.
  Козаки були віддані своєму товариству, любили влучне слово, дотепні жарти, вигадки і розваги, а над усе – пісню. «Смуглянку» на новий лад і українською мовою виконали учні 11 класу, які танцювали й співали в українських шароварах, вишитих сорочках із стрічками.
   У літописі українських земель є славний період козаччини, який тривав близько 300 років. Для учнів ведуча провела вікторину про гетьманів, козацькі атрибути та звичаї. Закінчився фестиваль виступом учнів 6 класу «Ми нащадки козаків». А 9 клас зачитав заповіді козаків, які актуальні й сьогодні. Отже: «Козацькому роду нема переводу!»
  В школі проводиться значна робота по патріотичному вихованню. Школярі приймали участь в дитячій акції «Напиши листа захиснику України», вибороли 3 місце  в районному оздоровчо – патріотичному фестивалі «Козацький гарт». Дуже змістовно і цікаво пройшов усний журнал «День захисника України та українського козацтва», переглянули художній фільм «Іди вперед». Школа являється ядром, серцевиною патріотичного виховання в селі Савинці.

Яна Свірідова, учитель української мови та літератури
                                        Савинцівської ЗОШ І – ІІІ ступенів

$IMAGE35$$IMAGE36$